O BENXAMÍN FEMININO DO CLUB PROCLAMOUSE CAMPIÓN DA COPA PRIMAVERA DA TEMPADA 2017/2018

..

(O Benxamín Feminino do club co trofeo de campión da Copa Primavera)

..

BENXAMÍN FEMININO

TEMPADA 2017/2018

 

CAMPIÓN COPA PRIMAVERA

..

O equipo Benxamín Feminino do Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia, adestrado e dirixido por Sandra Solano e Marta Espantoso, proclamouse equipocampión da Copa Primavera de categoría Benxamín Feminina da presente tempada 17/18.

 

O noso equipo disputou a final da Copa Primavera tras rematar no primeiro posto do Grupo "B" cun balance de dúas vitorias nos dous partidos disputados. Na final a dobre partido ante o Celta Bosco Celeste, primeiros clasificados do outro grupo, o Seis do Nadal - Coia conseguía proclamarse equipo campión desta competición.

.

.

 

(As deportistas do Benxamín recibindo os premios de campioas da Copa)

XORNADA 2ª E 3ª DIVISIÓNS E MINI: XORNADA 26 E 27 DE MAIO

.

 

Sénior Feminino (Cruces Liga 2ª Div. 15º-16º - Volta)

 

- Seis do Nadal - Coia Vs Compañía de María

Hora: sábado 26 ás 20:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Masculino (Fase Ascenso Sur - 5ª xornada)

 

- C. Dental Romeo Seis do Nadal Vs CB Tui Star Logística

Hora: domingo 27 ás 18:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Feminino (Fase Ascenso Sur - 5ª xornada)

 

- Bosco Salesianos "B" Vs Decomar Seis do Nadal

Hora: domingo 27 ás 12:30 h. Lugar: C. Salesianos (Ourense)

 

Cadete Feminino (Copa Primavera 2ª Div. - 5ª xornada)

 

- Seis do Nadal "B" Vs Colexio Mariano

Hora: sábado 26 ás 18:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Infantil Feminino (Liga 2ª Div. 2ª Fase - 17ª xornada)

 

- CE Sestelo y Cía Vs Seis do Nadal - Coia

(Aprazado)

 

Alevín Feminino (Liga Zonal 2ª Fase - 10ª x. e aprazada)

 

- Seis do Nadal - Coia Vs Basketgal Obradoiro

Hora: venres 25 ás 19:00 h. Lugar: Col. San José (Vigo)

 

- Miralba "A" Vs Seis do Nadal - Coia

Hora: domingo 27 ás 17:00 h. Lugar: Col. Miralba (Vigo)

 

Benxamín Masculino (Copa Primavera Vigo - 4ª xornada)

 

- Defensores Morrazo Vs Seis do Nadal - Coia

Hora: sábado 26 ás 12:00 h. Lugar: Pav. Domaio (Cangas)

 

- Seis do Nadal "B" Vs Apóstol Azul

Hora: sábado 26 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Benxamín Feminino (Copa Primavera Final - Ida e volta)

 

- Celta Bosco Rojo Vs Seis do Nadal - Coia

Hora: venres 25 ás 18:30 h. Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

 

- Seis do Nadal - Coia Vs Celta Bosco Rojo

Hora: sábado 26 ás 10:30 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

FOTOS LIGAS LINCO CONCELLO DE VIGO 2017: VENRES 18 DE MAIO

15ª XORNADA LIGA LINCO CONCELLO DE VIGO 2018

.

 

 

 

 

 

 

Para acceder ás fotografías das anteriores

xornadas das Ligas LINCO 2018

pulsa AQUÍ

O JÚNIOR MASCULINO "C" DO CLUB CAMPIÓN DA COPA PRIMAVERA DA SEGUNDA DIVISIÓN 2017/2018

..

(O Júnior Masculino "C" co trofeo de campión da Copa Primavera)

..

JÚNIOR MASCULINO "C"

TEMPADA 2017/2018

 

CAMPIÓN COPA PRIMAVERA

..

O Júnior Masculino "C" do Club Baloncesto Seis do Nadal Coia, adestrado por Carlos Rodríguez, proclamouse campión da Copa Primavera da Liga 2ª División Júnior Maculina da presente tempada 2017/2018.

 

O noso equipo disputou a final da Copa Primavera tras rematar no primeiro posto do Grupo "A" cun balance dunha vitoria e unha derrota. Na final a dobre partido ante o Salesianos GLP Abogados (Vigo), primeiros clasificados do Grupo "B", o Seis do Nadal "C" conseguía proclamarse campión da competición.

.

.

(O Júnior Masculino "C" recibindo as medallas de campións da Copa)

XORNADA 2ª E 3ª DIVISIÓNS E MINI: XORNADA 19 E 20 DE MAIO

.

 

Sénior Feminino (Cruces Liga 2ª Div. Postos 15º-16º - Ida)

 

- Compañía de María 49 Vs Seis do Nadal - Coia 56

Hora: domingo 20 ás 12:00 h. Lugar: C. Cía María (Santiago)

 

Júnior Masculino (Final Copa Primavera 2ª Div. - Volta)

 

- Salesianos GLP Abogados 62 Vs Seis do Nadal "C" 60

Hora: domingo 20 ás 12:00 h. Lugar: Col. Salesianos (Vigo)

 

Cadete Masculino (Fase Ascenso Sur - 4ª xornada)

 

- Victoria Barco 55 Vs C. Dental Romeo Seis do Nadal 75

Hora: sábado 19 ás 18:00 h. Lugar: Calabagueiros (O Barco)

 

Cadete Masculino (Copa Primavera 2ª Div. - 4ª xornada)

 

- Apóstol Blanco 57 Vs Seis do Nadal "B" 59

Hora: sábado 19 ás 10:00 h. Lugar: Col. Apóstol (Vigo)

 

- Novobásket Azul 35 Vs Pintunova Seis do Nadal 36

Hora: mércores 16 ás 19:15 h. Lugar: Col. Maristas (Vigo)

 

Cadete Feminino (Fase Ascenso Sur - 4ª xornada)

 

- Decomar Seis do Nadal 60 Vs Celta Zorka Rojo 49

Hora: sábado 19 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Feminino (Copa Primavera 2ª Div. - 4ª xornada)

 

- CB Redondela 39 Vs Seis do Nadal "B" 59

Hora: domingo 20 ás 16:00 h. Lugar: A Marisma (Redondela)

 

Infantil Feminino (Liga 2ª Div. 2ª Fase - 16ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 36 Vs Apóstol 30

Hora: domingo 20 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Benxamín Masculino (Copa Primavera Vigo - 2ª xornada)

 

- Salesianos Vigo Negro 8 Vs Seis do Nadal - Coia 58

Hora: sábado 19 ás 9:30 h. Lugar: Col. Salesianos (Vigo)

 

- CB Tui Mascato "B" 85 Vs Seis do Nadal "B" 46

Hora: sábado 19 ás 10:00 h. Lugar: Pav. Municipal (Tui)

XORNADA LIGAS 1ª DIVISIÓNS: XORNADA 19 E 20 DE MAIO

.

 

Infantil Masculino (Fase Final A4 - Semifinal)

 

- Inst. Rosalía Castro 73 Vs Toolmaker Seis do Nadal 72

Hora: sábado 19 ás 17:00 h. Lugar: I. Rosalía (Santiago)

 

Alevín Masculino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 10ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 67 Vs CB Tui Mascato "A" 68

Hora: sábado 19 ás 10:30 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Alevín Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 10ª xornada)

 

- Bosco Salesianos Rosa 43 Vs Seis do Nadal - Coia 55

Hora: domingo 20 ás 10:00 h. Lugar: P. Salesianos (Ourense)

XORNADA LIGAS LINCO CONCELLO DE VIGO 2018: VENRES 18 DE MAIO

..

Categoría Premini (15ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 18 ás 16:20 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Queixos Navia 24 Vs Os Viquingos Berbés 14

- As Ortigueiras D. Fléming 10 Vs As Arribadas Seis Nadal 0

- Os Indianos Javier Sensat 14 Vs Os Samaíns Navia 8

- Os Maios Pintor Laxeiro 14 Vs Os Corpus Seis do Nadal 8

Descansan: As Reconquistas Celso e Os Percebes Laxeiro

 ..

Data: venres 18 ás 16:45 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Queixos Navia 16 Vs As Arribadas Seis do Nadal 6

- Os Viquingos Berbés 10 Vs As Ortigueiras D. Fléming 14

- Os Indianos Javier Sensat 20 Vs Os Corpus Seis Nadal 12

- Os Samaíns Navia 6 Vs Os Maios Pintor Laxeiro 10

Descansan: As Reconquistas Celso e Os Percebes Laxeiro

.

Categoría Mini (15ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 18 ás 17:10 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Apóstolos Pintor Laxeiro 10 Vs Os Entroidos Fléming 20

- Os Peregrinos Etea 6 Vs As Bestas Berbés 16

- Os Bois Seis do Nadal 20 Vs Os Arde Lucus Navia 10

 .

Data: venres 18 ás 17:35 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Apóstolos Pintor Laxeiro 14 Vs As Bestas Berbés 24

- Os Entroidos Doutor Fléming 24 Vs Os Arde Lucus Navia 14

- Os Peregrinos Etea 6 Vs Os Bois Seis do Nadal 16

12.

Categoría Infantil e Cadete (8ª xornada Liga LINCO XL)

.

Data: domingo 20 ás 12:05 h. Lugar: Colexio Celso Emilio

- Os Viños Etea 14 Vs Os Grelos Seis do Nadal 4

 

Data: domingo 20 ás 12:20 h. Lugar: Colexio Celso Emilio

- Os Magostos Seis do Nadal 6 Vs Os Mariscos Etea 8

 

Data: domingo 20 ás 12:35 h. Lugar: Colexio Celso Emilio

- Os Mariscos Etea 10 Vs Os Viños Etea 12

 

Data: domingo 20 ás 12:50 h. Lugar: Colexio Celso Emilio

- Os Grelos Seis do Nadal 14 Vs Os Magostos Seis do Nadal 4

O INFANTIL MASCULINO DE PRIMEIRA DIVISIÓN BUSCARÁ NA FINAL A4 UNHA PRAZA PARA O CTO. DE ESPAÑA

(O equipo Infantil Masculino "A" disputará a Fase Final A4 da categoría)

..

O equipo Infantil Masculino "A" do Club Baloncesto Seis do Nadal, adestrado por Diego Montenegro e Sandra Solano, participará na Fase Final A4 da Liga 1ª División Infantil do presente curso buscando unha praza para o Campionato de España da categoría

.

O Toolmaker Seis do Nadal, quinto dos clasificados da fase regular da Primeira División da presente tempada, buscará os próximos días 19 e 20 de maio do 2018 a clasificación para o Campionato de España en Santiago de Compostela xunto ao Instituto Rosalía de Castro, Peleteiro e Porriño Bto. Base.

.

.

.

Os horarios da Fase Final A4 de categoría Infantil Masculina que se disputará en Santiago de Compostela será o seguinte:

..

Sábado 19 maio do 2018 - Instituto Rosalía (Santiago)

(17:00 h.) Rosalía de Castro - Toolmaker Seis do Nadal

(19:00 h.) Peleteiro - PBB "A"

 

Domingo 20 maio do 2018 - Instituto Rosalía (Santiago)

(17:00 h.) Gañador Semi 1 - Gañador Semi 2

 

Sendo o equipo Estudiantes de Lugo o campión da Liga, e xa clasificado para o Campionato de España, serán os equipos clasificados entre a segunda e quinta posición da competición regular os que busquen impoñerse nesta fase final e facerse coas outras dúas prazas para a cita nacional.

FOTOS LIGAS LINCO CONCELLO DE VIGO 2017: VENRES 11 DE MAIO

14ª XORNADA LIGA LINCO CONCELLO DE VIGO 2018

.

 

 

 

 

 

Para acceder ás fotografías das anteriores

xornadas das Ligas LINCO 2018

pulsa AQUÍ

O SÉNIOR FEMININO DE PRIMEIRA AUTONÓMICA PECHA A TEMPADA CON VITORIA NO PAVILLÓN DE SÁRDOMA

....

SYNGENTA SEIS DO NADAL (Vigo) 72

..

MARISTAS CORUÑA (A Coruña) 55

.

Liga 1ª Autonómica Sénior Feminina 2017/18 - 22ª xornada

Hora: sábado 12 de maio ás 20:00 horas

Lugar: Pavillón Sárdoma (Vigo)

.

.

(O equipo Sénior Feminino "A" tras rematar o seu último partido de liga)

XORNADA 2ª E 3ª DIVISIÓNS E MINI: XORNADA 12 E 13 DE MAIO

.

 

Sénior Masculino (Copa Primavera 3ª Div. - 3ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 67 Vs Salesianos Vigo 69

Hora: domingo 13 ás 20:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Sénior Feminino (Liga 2ª División - 22ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 66 Vs Somos La Pera CBR 32

Hora: domingo 13 ás 18:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Júnior Masculino (Final Copa Primavera 2ª Div. - Ida)

 

- Seis do Nadal "C" 75 Vs Salesiano GLP Abogados 63

Hora: domingo 13 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Masculino (Fase Ascenso Sur - 3ª xornada)

 

- Clínica Dental Romeo Seis do Nadal 77 Vs Meco 61

Hora: sábado 12 ás 18:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Masculino (Copa Primavera 2ª Div. - 3ª xornada)

 

- Seis do Nadal "B" 49 Vs Central Eléctrica Sestelo y Cía 56

Hora: sábado 12 ás 16:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Feminino (Fase Ascenso Sur - 3ª xornada)

 

- Giraldo CBV 63 Vs Decomar Seis do Nadal 41

Hora: sábado 12 ás 12:00 h. Lugar: Pav. Castelao (Vilagarcía)

 

Cadete Feminino (Copa Primavera 2ª Div. - 2ª xornada)

 

- Seis do Nadal "B" 30 Vs CB Baiona Rojo Torvigo 43

Hora: sábado 12 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Infantil Masculino (Copa Primavera 2ª Div. - 3ª xornada)

 

- CB Baiona Óculos Óptica 70 Vs Seis do Nadal - Coia 52

Hora: domingo 13 ás 12:00 h. Lugar: Pav. Municipal (Baiona)

 

Infantil Feminino (Liga 2ª Div. 2ª Fase - 15ª xornada)

 

- CB Nigrán 44 Vs Seis do Nadal - Coia 41

Hora: domingo 13 ás 18:00 h. Lugar: Col. Panxón (Nigrán)

 

Alevín Masculino (Liga Zonal Vigo - 10ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 59 Vs CB Redondela Naranja 58

Hora: domingo 13 ás 10:30 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Benxamín Masculino (Copa Primavera Vigo - 2ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia Vs Miralba

(Aprazado)

 

- Seis do Nadal "B" 14 Vs CB Tui Mascato "B" 55

Hora: sábado 12 ás 12:00 h. Lugar: Pav. Universitario (Vigo)

 

Benxamín Feminino (Copa Primavera Vigo - 2ª xornada)

 

- CB Tui Mascato 30 Vs Seis do Nadal - Coia 60

Hora: sábado 12 ás 11:30 h. Lugar: Pav. Municipal (Tui)

XORNADA LIGAS 1ª DIVISIÓNS: XORNADA 12 E 13 DE MAIO

.

 

Preinfantil Masculino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 10ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 63 Vs CB Burela 2005 77

Hora: domingo 13 ás 12:00 h. Lugar: Pav. Sárdoma (Vigo)

 

Preinfantil Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 10ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 38 Vs Star Center Uni Ferrol 63

Hora: sábado 12 ás 12:00 h. Lugar: Pav. O Berbés (Vigo)

 

Alevín Masculino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 9ª xornada)

 

- Insadent Marín Peixegalego 74 Vs Seis do Nadal - Coia 24

Hora: domingo 13 ás 17:00 h. Lugar: Pav. A Raña (Marín)

 

Alevín Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 9ª xornada)

 

- EDO Blanco Amor 9 Vs Seis do Nadal - Coia 60

Hora: sábado 12 ás 12:00 h. Lugar: C. Miraflores (Ourense)

O 18º TORNEO DE MINIBÁSQUET "CONCELLO VIGO" NO SUPLEMENTO CAMPEONES DO FARO DE VIGO

..

"Navia es un fortín. El Seis do Nadal se impone en el Trofeo Concello de Vigo de la categoría alevín, en el que participaron 24 equipos."

.

Así comeza a reportaxe publicada o pasado mércores día 9 de maio do 2018, no suplemento Campeones de Faro de Vigo, sobre a 18ª Edición do Torneo de Minibásquet "Concello de Vigo" que organizou o Club Baloncesto Seis do Nadal os pasados días domingo 29 de abril e martes 1 de maio do 2018 no pavillón de Navia.

.

Pódese acceder á reportaxe pulsando na imaxe desta noticia do Suplemento "Campeones" do Faro de Vigo.

XORNADA LIGAS LINCO CONCELLO DE VIGO 2018: VENRES 11 DE MAIO

..

Categoría Mini (14ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 11 ás 16:20 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Apóstolos Pintor Laxeiro 20 Vs Os Bois Seis Nadal 18

- Os Peregrinos Etea 4 Vs Os Arde Lucus Navia 14

- Os Entroidos Doutor Fléming 10 Vs As Bestas Berbés 18

 ..

Data: venres 11 ás 16:45 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Apóstolos Pintor Laxeiro 24 Vs Os Peregrinos Etea 14

- Os Bois Seis Nadal 8 Vs Os Entroidos Doutor Fléming 12

- Os Arde Lucus Navia 18 Vs As Bestas Berbés 22

.

Categoría Premini (14ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 11 ás 17:10 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Corpus Seis do Nadal 4 Vs Os Queixos Navia 14

- As Arribadas Seis Nadal 4 Vs Os Indianos Javier Sensat 14

- Os Percebes P. Laxeiro 18 Vs As Ortigueiras D. Fléming 8

- Os Viquingos Berbés 18 Vs As Reconquistas Celso Emilio 8

Descansan: Os Samaíns Navia e Os Maios Pintor Laxeiro

 .

Data: venres 11 ás 17:35 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Corpus Seis Nadal 10 Vs Os Indianos Javier Sensat 14

- Os Queixos Navia 12 Vs As Arribadas Seis do Nadal 2

- Os Percebes Pintor Laxeiro 12 Vs Os Viquingos Berbés 2

- As Ortigueiras D. Fléming 6 Vs As Reconquistas Celso E. 16

Descansan: Os Samaíns Navia e Os Maios Pintor Laxeiro